Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

 

Programowanie (6-15 lat) 

Przygodę z programowaniem mogą rozpocząć dzieci już od 6 roku życia. Posiadamy szeroki program edukacyjny pozwalający poznać i rozwinąć najważniejsze zagadnienia i języki programowania. Dzieci są one podzielone na grupy – zarówno ze względu na doświadczenie, jak i wiek. W trzech grupach wiekowych prowadzimy zajęcia dla początkujących. Tak naprawdę – każdy wiek jest dobry do tego, aby rozpocząć naukę.

Podczas zajęć wykorzystujemy inne narzędzia – języki, zagadnienia. Dzięki temu nasze zajęcia są idealnie dopasowane do uczestników i ich możliwości poznawczych, a także – zainteresowań i preferencji. Warsztaty pełne są programistycznego eksperymentowania, dobrej atmosfery i zabawy. Dzięki nim dzieci mogą spełnić swoje dziecięce marzenia o tworzeniu własnych gier komputerowych.

Matematyka (4-14 lat) 

Cykl zajęć dla dzieci rozwijających kompetencje matematyczne. Program zajęć oraz metody  zostały opracowane w oparciu o program Math Circle profesorów Kaplanów z Uniwersytetu Harvarda.

Nasze zajęcia mają pewne niepodważalne zasady: ważny jest problem; każdy ma prawo wybrać swoją drogę prowadzącą do rozwiązania problemu; uczymy myślenia a nie testów; nie ma współzawodnictwa; nie ma zadań na czas; każdy jest wysłuchany, ponieważ liczy się proces myślowy. 

Scenariusze zajęć są zgodne z zasadami neurodydaktyki – uczymy tak jak uczy się mózg. Na naszych zajęciach jest ciekawie, innowacyjnie oraz staramy się jak najczęściej wizualizować problemy do rozwiązania. 

Angielski Teddy Eddie (2-7 lat) 

Jedyne w swoim rodzaju zajęcia nauki języka angielskiego, których głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Warsztaty są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe. Autorki metody czerpały inspirację z obserwacji własnych pociech, będących właśnie w wieku przedszkolnym. To one były pierwszymi, bardzo wymagającymi recenzentami. 

Ta ambitna metoda pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej liczby słów i zwrotów; bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie dla Teddy Eddie, a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach

Warsztaty o emocjach (3-14 lat) 

Program Akademii JA skupia się na rozwoju inteligencji emocjonalnej i empatii opierających się na uwadze, aktywnym słuchaniu, odczuwaniu rezonansu emocjonalnego, a także uruchomieniu duchowości.

Program pozwala młodemu człowiekowi łatwiej przejść przez ten burzliwy okres – pomaga zrozumieć swoje uczucia, zbudować stabilną tożsamość, zaakceptować siebie. Młody człowiek uczy się jak prawidłowo komunikować się i rozwiązywać konflikty, świadomie akceptując swoje i cudze potrzeby.

W trakcie realizacji programu, dziecko ma okazję przede wszystkim poznać siebie, a także emocje jakich doświadcza człowiek. Bogaty zestaw zadań prowadzi dziecko przez kolejne kluczowe emocje – radość, zazdrość, złość, strach smutek, a także doświadczenia emocjonalne im towarzyszące. Dziecko uczy się nazywać to co przeżywa, a także zrozumieć odczucia innych. Zajęcia pozwalają dziecku odnaleźć się w sytuacjach trudnych, takich jak konflikt czy stres.

Projektowanie mody (5-12 lat) 

Moda to jedna z form sztuki – połączenie rysunku, malarstwa i rzeźby ze sztuką użytkową. Zmysł projektowania rozwija w dzieciach wiele innych aspektów. Pojawia się lepsze widzenie przestrzenne, zdolność konstruowania, umiejętnego rysowania i wyczucia kolorów. 

Cykl warsztatów pozwali naszym małym „studentom” poznać i nauczyć się rozwiązywać problemy plastyczne, związane m.in. z kompozycją, proporcją, kolorem. Przestrzenne widzenie, rozwój wyobraźni i twórcze podejście do ubioru i materiału to główne założenia na początku edukacji. Kolejne etapy to przejście do projektu do realizacji.

Nasza metoda opiera się na unikalnym połączeniu wiedzy pedagogicznej, z wiedzą zawodową projektantów mody. Stworzyliśmy autorski program, który przedstawia zagadnienia teoretyczne, w fascynujący sposób. Z doświadczenia wiemy, że to ,,praktyka czyni mistrza”, więc umiejętnie wplatamy teorię w zadania praktyczne. 

Mali Przedsiębiorcy (6-10 lat)

Kreatywne i ciekawe warsztaty poświęcone edukacji finansowej najmłodszych, pozwalające zrozumieć, skąd biorą się pieniądze. Na zajęciach dzieci uczą się „inwestowania” w swoim małym dziecięcym świecie. Zrozumieją także na czym polega oszczędzanie i dlaczego jest ono konieczne. 

Praktyczne zadania spowodują poszukiwanie przez dzieci skutecznych sposobów zarabiania pieniędzy i wyrobienia w nich proaktywnej postawy „małego przedsiębiorcy”. Na warsztatach dzieci bedą miały okazję zapoznania się z tematem dobroczynności. 

Nauczą się , jak stać się świadomymi konsumentami, potrafiącymi odróżnić potrzeby od zachcianek, rozumiejącymi prawdziwy sens reklam i świadomie podejmującymi decyzje zakupowe.

Akademia Youtube (10-13 lat) 

To cykl weekendowych warsztatów dla dzieci, które nagrywają lub chcą nagrywać filmiki i publikować je na YouTube. Na zajęciach dzieci dowiedzą się, jak założyć kanał YouTube; poznają dobre i złe praktyki publikowania filmów. Dowiedzą się, jak nagrać film , aby przyciągnąć uwagę widza. Opowiedzą sobie na pytania, dlaczego podobają się nam te,  a nie inne nagrania. Pobawią się dźwiękiem oraz animacją; poszukają inspiracji. Na koniec opublikują swoje prace na YouTube

Warsztaty „Motywacja – Koncentracja – Edukacja” (8-13 lat) 

Autorskie warsztaty EDUVO poświęcone tematom motywacji, koncentracji oraz strategii uczenia się.Cykl warsztatów jest odpowiedzią na zapytania rodziców oraz edukatorów, którzy w codziennym życiu borykają się z brakiem motywacji swoich dzieci i podopiecznych. 

Brak motywacji u dzieci prowadzi do niechęci uczenia się i pogłębiania swoich pasji. Często okazuje się, że dzieci tych pasji nie posiadają albo nie potrafią ich sprecyzować.  W takiej sytuacji trudno jest wymagać od dzieci koncentracji. Nieciekawe oceny w szkole smucą nie tylko nas , ale także nasze dzieci, które tracą wiarę w siebie i sens uczenia się.Pragniemy pomóc w odnalezieniu motywacji i pasji. Być może będzie to pierwszy krok w ogólnie pojętym procesie uczenia się o sobie i swoich potrzebach. Warto jednak dać dziecku szansę ! 

Projekt “Uzdolnione dziecko” składa się z trzech kroków. które można realizować łącznie (krok po kroku) lub skorzystać tylko z wybranego zakresu tematów i zagadnień.

$( ".fade/fade.in" ).stop();